בקרה תעשייתית

הסבת מערכות בקרה במפעל דלידג

הפרויקט בוצע בשתי פעימות כדי לצמצם למינימום את עצירת פעילות הייצור. כל הציוד החדש שהוחלף הותקן מבעוד מועד על גבי לוחות חדשים בעקבות הפרויקט קיבלה דלידג מערכת הניתנת להרחבה ולהוספה .

אפקון השלימה בהצלחה פרויקט הסבת תשתיות מלאה למערכות הבקרה במפעל דלידג בעמק בית שאן, שעוסק בהכנת תבשילי דגים מצוננים וקפואים.

עד למיגרציה, פעלו במפעל, שלוש מערכות בקרה מיושנות, שאינן נתמכות מזה כעשור על ידי היצרן שניידר אלקטריק ובמקרה של תקלה – היה קשה מאוד למצוא להן יותר חלקי חילוף. מערכות הבקרה אחראיות, בין היתר, על חדרי הקירור והשבתה שלהן עלולה לגרום למפעל נזק גדול.

סניף צפון של אפקון ביצע הסבת תשתיות מלאה למערכת הקיימת בשתי פעימות. עצירת הפעילות התבצעה בשעות הערב על מנת לגרום למינימום תקלות והפרעות למערך הקירור.

כל הציוד החדש שהוחלף הותקן מבעוד מועד על גבי לוחות בקרה חדשים.
התוכנה עברה עדכון, בוצעה אופטימיזציה, נבדקה התקשורת והיא הותאמה לדרישות החדשות ב.TCP/IP

בסופו של השדרוג, מערכת הבקרה עובדת עם בקר חדש מסוג QUANTUM בתקשורתMODBUS TCP/IP בשלושה ערוצים מרוחקים הכוללים כ-40 כרטיסים.

מסכמת מנהלת סניף צפון של אפקון, עדינה הרץ: "מרכז הבקרה הישן שודרג והותקנה בו תוכנת ממשק אדם-מכונה חדישה – פרי פיתוח אפקון – גרסת ה-PULSE שמאפשרת עבודה על פלטפורמת חלונות 7/8."

לדבריה, השדרוג והמעבר לעבודה עם ה-PULSE מאפשרים בקרה מפוקחת, סביבת עבודה ידידותית ויכולת מעקב אחר המערכת בכל עת.

היא הוסיפה כי "בפרויקט זה אפקון הייתה אחראית על התכנון, הביצוע וההדרכה של אנשי הצוות. כל העבודות בוצעו על ידי אפקון, ומכאן גם הערך המוסף של הלקוח – יש לו כתובת אחת לפנות אליה בעת הצורך".