אפקון בקרת מבנה

התקנת מערכות מתח נמוך בגרנד קניון בבאר שבע

  • לקוח גרנד קניון
  • מיקום באר-שבע

היקף הפרויקט נאמד בכ-8 מיליון שקל והוא כלל התקנת מערכות בקרה, גילוי אש, ביטחון, כריזה, ותקשורת. למרות אילוצי לוח הזמנים הקצר הצליחה חברת אפקון להשלים את העבודות בזמן אפקון השלימה בהצלחה התקנה של מערכות מתח נמוך בגרנד קניון בבאר שבע. המערכות שהותקנו הם מערכות בקרת לוחות חשמל ותאורה, מערכות ביטחון, מערכות בטיחות ומערכות כריזה.

על הנסיבות שהביאו את אפקון לקבל את הפרויקט מספר לנו מנהל סניף דרום של מערכות גילוי אש וביטחון, אלכס שכטמן: "נכנסנו לפרויקט הזה בנעליים של קבלן אחר שזכה בפרויקט אבל לא הצליח לבצע את העבודה. למרות שהתחלנו את הפרויקט באיחור ניכר הצלחנו להשלים אותו עד למועד פתיחת הקניון במאי שנת 2013, הודות למקצוענות ולעבודתם המסורה של עובדי אפקון".

הגרנד קניון בבאר שבע נחשב לקניון הגדול ביותר בישראל ובו 160 אלף מ"ר בנוי. מתוך זה 80 אלף מ"ר משמשים לשטחי מסחר ולשטח ציבורי ו-80 אלף מ"ר משמשים לחנייה. סך הכל קיימים בקניון 10 מפלסים, מתוך זה 3 קומות משמשות לחנייה 250 רשתות, חנויות ודוכנים פועלים בקניון.

 

במסגרת השירות סיפקה והתקינה חברת אפקון:

מערכות בקרה: מערכות לבקרה של יותר מ-100 לוחות חשמל, תאורה, שנאים וגנרטורים.  הבקרים מפוזרים בכל הקניון ושולטים באופן מלא במצב התאורה ומערכות שונות כולל דיווח על תקלות.

מערכות ביטחון: מערכת בקרת כניסה, טלוויזיה במעגל סגור הכוללת כ-200 מצלמות IP קבועות ומתנייעות, פנימיות וחיצוניות, מחוברות ברשת שאף היא הוקמה על ידי אפקון, מערכת פריצה ומערך תקשורת לביטחון ולבקרה.

מערכת כריזה: פריסה של כ-2000 רמקולים שמשמשים למערכת כריזת חרום ולמוזיקת רקע.

מערכת גילוי אש: 5 רכזות חדישות מתוצרת SIMPLEX ES 4100 ששולטות ביותר מ-6000 אלמנטים שונים ומשמשות מרכז בקרה לאינטגרציה בטיחותית בין מספר רב של מערכות שונות (מיזוג אוויר, מעליות, לוחות חשמל, מפוחי הוצאת עשן, מסכי עשן ועוד). המערכת שולטת  ביותר ממאה מערכות כיבוי בגזFM-200. אפקון התקינה לראשונה מערכת בקרה להוצאת עשן לפי תקן UKKL המטפלת ביותר מ-130 מפוחי עשן וכוללת מסך מגע לשליטה ותצוגת מפוחים ומצבי פעולה ידניים ואוטומטיים ותקלות במפה סינופטית ממוחשבת.

חשוב לציין שכל המערכות מחוברות לחדר הבקרה הראשי ובו מוצגים כל הנתונים על גבי ארבעה מסכי LD 46 אינץ ועוד 14 מסכי מחשב.