בקרה תעשייתית

שדרוג תשתיות חומרה ותוכנה במפעל יוניליוור בחיפה

חברת אפקון השלימה פרויקט רחב היקף לשדרוג תשתיות חומרה ותוכנה במפעל יוניליוור בחיפה.  הפתרון שהוצע על ידי אפקון והתקבל כפתרון האופטימאלי על ידי המפעל, כלל שדרוג של החומרה הישנה לחומרה חדישה מדגם QUANTUM וכן בוצעה העברה של התוכנה הישנה  שהייתה כתובה בתוכנת MODSOFT לתוכנה חדישה בעלת תקני IEC.

יוניליוור (Unilever) הוא תאגיד רב-לאומי, שמחזיק בבעלותו מותגים בולטים בתחומי המזון, המשקאות, והטיפוח הביתי והאישי. עד לשדרוג פעלו במפעל מערכות בקרה מבוססות חומרת MODICON (סדרה 800) וכן ומערכות ממשק אדם מכונה (פרי פיתוח אפקון) P-cim (מותקנות) ופועלות על גבי 27 מחשבים במפעל ומתקניו.

האתגר בפרויקט היתה החומרה הישנה במפעל, שלא ניתן היה לתת לה שרות ואחריות יצרן (שניידר אלקטריק). הובהר כי תוכנת הממשק הקיימת  לא תוכל לפעול על גבי חלונות 7/8. מכאן הועלתה דרישה מצד הצוות ההנדסי ומנהל המפעל לבחון אפשרות החלפה או שדרוג.

מהנדסי אפקון הציעו פתרון שכלל תכנון, ביצוע ושדרוג של החומרה הישנה לחומרה חדישה דגם (QUANTUM) כולל טיפול בלוחות הבקרה והתאמתם לסדרה החדשה, ללא כל צורך בייצור לוחות חדשים. במקביל בוצעה גם העברה של התוכנה הישנה שהייתה כתובה בתוכנת MODSOFT לתוכנה חדישה בעלת תקני IEC לגרסת ה-UNITY ( כולל ביצוע אופטימיזציה והתאמות, בדיקה והפעלה).

בנוסף, משדרגת חברת אפקון בימים אלה ממש, את כל מערכות התוכנה במפעל המבוססות על P-cim ומותקנות על 27 מחשבים, לגרסת ה-PULSE המודרנית, כולל התאמת מערך התפריטים והדוחות וכן הקמת תשתית תקשורת של סיבים אופטיים וארונות תקשורת חדשים בתצורת כוכב, וזאת כדי שרשת הבקרה תהיה רשת עצמאית ללא תלות ברשת המפעלית ותאפשר גישה למערכות הממשק למורשים מכל עמדה ומכל מקום.

עדינה הרץ, המנהלת את סניף צפון מספרת כי ניתנה לה ההזדמנות לחזור למפעל בו היה לה חלק לא מבוטל בעבר בביצוע אפליקציות של המערכות, "לשוב ולנהל את מערך השדרוג הגדול הזה, שכולל כאמור, עבודה קפדנית של תכנון/ביצוע  ויישום כל יכולות חברת אפקון בקרה כאינטגרטור מוביל. כל  זאת מול מנהלי ועובדי המפעל, תוך הבאת הלקוח האסטרטגי והחשוב הזה לעבודה עם חומרה ותוכנה שמיישרות קו עם קידמה ואמינות לוגית גבוהה".

לגבי שיקולי הלקוח בבחירתה של אפקון הסבירה הרץ: "ניסיון העבודה של יוניליוור מול חברת אפקון בקרה סניף צפון לאורך השנים, זמינות וקרבת הסניף ועובדיו לאתר המפעל, שביעות הרצון מהפתרונות הטכניים ואמינות הציוד, הביאו את מנהלי החברה לבחור  בחברת אפקון בקרה לבצע ולהטמיע את מערך המודרניזציה של המפעל".

עדינה סיכמה באומרה כי יכולותיה של אפקון כספק, כמתכנן, כבית תוכנה וכנותן שירותים מאפשרים טיפול וניהול בפרויקט כה גדול ומורכב במפעל שמייצר 6 ימים בשבוע, כמעט ללא צורך בהשבתות ארוכות.